GELECEĞİN DEV ADAMLARINI YETİŞTİRİYORUZ !

 

2006 yılından beri Florya’da faaliyetlerine gösteren DEV ADAMLAR BASKETBOL OKULLARI, herhangi bir fiziksel kriter aramaksızın küçük yaşta basketbol eğitimi vermeye başladığı çocuklarımızı lisanslı birer sporcu olarak DEV ADAMLAR SPOR KULÜBÜ yaş grubu takımlarında forma giymek üzere yetiştirmeye devam ediyor.

 

 

 

 9 aylık bir süreci kapsayan Kış Eğitim Programında, antrenmanlar Cumartesi-Pazar günleri yapılıyor ve sporcularımız yaşlarına göre (6-7 yaş, 8-9 yaş, 10-11-12 yaş) çalışma gruplarına ayrılıyorlar. Her çalışma grubu 16 sporcudan oluşuyor ve her gruba 2 antrenörümüz eğitim veriyor. 90 dakika süren antrenmanlarda uygulanan çalışma içerikleri, yılların birikimi ve deneyimine sahip kurucumuz Milli Antrenör Haşim Tündoğan tarafından, her yaş grubu için özel olarak hazırlanıyor. Antrenörlerimiz, bu özel çalışma programlarını bizzat Haşim Tündoğan’dan aldıkları eğitimler sonunda sporcularımıza uyguluyor.

 

 

Antrenmanların başladığı günden itibaren uygulanmaya başlayan ve her 3 ayda bir periyodik olarak tekrarlanan Sporcu Performans Testleri, sporcularımızın gelişimleri ile ilgili somut bilgilere sahip olmamızı sağlıyor. Aynı zamanda sporcularımızın eksik yönlerini tespit ederek gelişmesi yönünde çalışmalar yapıp, bir sonraki testle elde ettiğimiz başarıyı gözlemlememizi sağlıyor. Bu testler sayesinde velilerimiz de çocuklarındaki gelişimleri rahatlıkla takip edebiliyorlar.

 

 

Verilen nitelikli basketbol eğitiminin yanı sıra sporcularımıza gerekli disiplini ve düzenli yaşama alışkanlığını kazandırmak için geliştirdiğimiz Sporcu Takip Sistemi ile çoğu velinin çocuğuna yaptırmakta zorluk çektiği (erken yatma, ders çalışma, düzenli beslenme vb..) konuları verilen çizelgelerle haftalık olarak takip ederek sporcularımızın okul ve sosyal hayatlarını da olumlu katkılar yapıyoruz.

 

 

Başarılı sporcular, özgüven sahibi güçlü bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bu projenin tabanı olan DEV ADAMLAR BASKETBOL OKULLARI’nda yetişen sporcularımızın oluşturduğu DEV ADAMLAR SPOR KULÜBÜ geçen 10 yılda her yaş kategorisinde katıldığı resmi ve özel liglerde ve de yurtdışı turnuvalarında önemli başarılara imza atmayı başardı. Gerek kulüp takımlarımızın gerekse sporcularımızın bireysel başarıları verilen eğitimin ne denli nitelikli ve amacına uygun olduğunun en önemli göstergesidir.