İDARİ VE TEKNİK KADRO

HAŞİM TÜNDOĞAN – BAŞKAN

1962 İstanbul doğumlu olan Haşim Tündoğan, ortaöğretimini Moda Koleji’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimini alarak İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

Basketbola Fenerbahçe Minik Takım Takımında başlayarak Genç Takıma kadar yükseldi.

Basketbol Antrenörlüğü kariyerine ise 1980 yılında henüz 18 yaşındayken Fenerbahçe Spor Kulübü’nde başladı. 1980 – 1985 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Basketbol Altyapı Sorumlusu ve A Takım Yardımcı Antrenörlüğü görevini sürdürdü.

1985 – 1990 yılları arasında Efes Pilsen Spor Kulübü’nde Altyapı Sorumlusu, Genç Takım Baş Antrenörlüğü ve A Takım Yardımcı Antrenörlüğü görevini üstlenen Haşim Tündoğan, profesyonel ligde baş antrenörlük görevine başlamadan önce 7 yıl boyunca Aydan Siyavuş ile birlikte çalışarak asistan coachluğunu yaptı.

1990 yılından itibaren A takımlar seviyesinde Baş Antrenör olarak kariyerine devam eden Haşim Tündoğan, 1991-1995 yılları arasında sırasıyla Oyak Renault, Bakırköyspor, Manisa Vestel ve Kayseri Meysu A Takımlarında Baş Antrenör olarak çalıştırdığı her takım ile İkinci Lig Şampiyonluğu yaşamayı ve bu kulüpleri 1. Lige (şimdiki süper lig) başardı.

1995 – 2000 yılları arasında Basketbol 1. Ligi’nde (Süper Lig) Kayseri Meysu A Takım Baş Antrenörlüğü görevini sürdürdü. Kayseri Meysu’yu Deplasmanlı 1. Lig’de ilk 4 takım arasına soktu. Ama en önemlisi Avrupa Koraç Kupası’nda ilk kez bir Anadolu takımını çeyrek final oynattı.

2001-2006 yılları arasında Türkiye Basketbol Federasyonu’nda 12 Dev Adam Basketbol Okulları Genel Koordinatörlüğü görevini yürüttü. Doğan Hakyemez ile birlikte Türk Basketbolunun en büyük alt yapı projesi olan “12 DEV ADAM BASKETBOL OKULLARI” projesini hayata geçirdi. Şu an 60 ilde faaliyette olan proje Anadolu’dan sporcu ve antrenör yetiştirmeye devam ediyor.

Yine TBF bünyesinde 2002-2005 yılları arası B Milli Takım Baş Antrenörlüğü görevini yürüttü. 2005 yılında İzmir’de düzenlenen Dünya Üniversite Oyunları’nda Basketbol Milli Takımımızın Baş Antrenörlüğü’nü yaptı

2006 Yılında dönemin Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın tarafından kulübün Basketbol Kadın ve Erkek Altyapılarının başına Altyapı Sorumlusu görevi ile getirildi. Tündoğan aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü Divan Üyesi olduğu için Galatasaray’ın bazı yöneticilerinin tepkisine muhatap oldu. 6 ay sonra görevinden istifa etti.

2006 yılında altyapıdan sporcu yetiştirmeye yönelik olarak kurduğu Dev Adamlar Basketbol Okulları, 2007 yılında Dev Adamlar Spor Kulübü derneği olarak resmiyet kazandı. Geride kalan yıllar boyunca basketbol okullarından yetişen sporcularla minik, küçük, yıldız ve genç takımlar kategorilerinde takımlar kurarak resmi ve özel liglerde bir çok başarıya imza attı. Yetiştirdiği sporcular arasından Milli Takımlar ve Süper Lig seviyesindeki kulüplerin altyapı takımlarına birçok oyuncu kazandırdı. Basketbol Okullarından yetişmiş, Dev Adamlar Spor Kulübü lisansı ile uzun yıllar liglerde oynamış bir çok sporcunun bu sayede yurtiçinde ve ABD’de basketbol bursu kazanmasını sağladı.

Haşim Tündoğan halen Dev Adamlar Basketbol Okulu ve Spor Kulübü çatısı altında sporcu yetiştirmeye devam ediyor.

TUĞBA GÜLENER – GENEL KOORDİNATÖR

1980 İzmit doğumlu olan Tuğba Gülener, ortaöğrenimini Gölcük Anadolu Lisesi’nde tamamlayarak, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Ortaokul ve lise yılları boyunca Kocaeli’deki çeşitli kulüplerde basketbol oynadı.

2002 yılında NTVSPOR’da stajını tamamladıktan sonra Türkiye Basketbol Federasyonu Pazarlama Bölümünde, ardından da “12 DEV ADAM BASKETBOL OKULLARI” departmanında Proje Geliştirme Sorumlusu olarak görev aldı.

2006 yılında Türkiye Basketbol Federasyonundaki görevinden ayrılarak Haşim Tündoğan ile birlikte Galatasaray Spor Kulübü Basketbol Altyapı Departmanında Halkla İlişkiler ve Basketbol Okulları Koordinatörlüğü görevini üstlendi. 2006 Eylül ayında Galatasaray Spor Kulübündeki görevinden istifa ederek ayrıldı.

2006 Eylül ayında Haşim Tündoğan’ın hayata geçirdiği DEV ADAMLAR BASKETBOL OKULLARI projesinde Genel Koordinatör olarak göreve başladı. Aynı zamanda Dev Adamlar Spor Kulübü 2. Başkanı, Yaz ve Kış Kampları Direktörlüğü görevini sürdürmektedir.

YAĞIZ ÜNAL – ANTRENÖR

BURAK KURTULMUŞ – ANTRENÖR

YAĞIZ YILDIRIM – ANTRENÖR

Bizi Takip Edin

@devadamlarsporkulubu
@devadamlar_sk
 0 (536) 357 55 14

İletişim Bilgileri

http://www.devadamlar.org/
FLORYA UĞUR KOLEJİ SPOR SALONU
Beşyol, Akasya Sk. No:24, 34295 Florya/İstanbul